Autor Wiadomość
Mooszelka
PostWysłany: Śro 9:39, 10 Paź 2007    Temat postu:


Stopklatki z kamery cyfrowej


Stopklatki z kamery cyfrowej


Stopklatki z kamery cyfrowej


Stopklatki z kamery cyfrowej

====================

Studio Fotografii i Filmu "Video-Lux" Koszalin

Dane kontaktowe:

Telefon: 094-340-60-06
Napisz e-mail :
video-lux@wp.pl
Erlux
PostWysłany: Śro 22:42, 03 Paź 2007    Temat postu:

Witamy na stronie Studia Fotografii i Filmu "Video-Lux" (Rok zał. 1987)

Oto nasza oferta:
* Cyfrowa rejestracja uroczystości firmowych, szkolnych i rodzinnych
(wesela, studniówki, komunie, imprezy szkolne, zakładowe, koncerty, itd)
* Montaż nagrań zleconych
* Rejestracja i montaż filmów reklamowych, szkoleniowych, instruktażowych.
* Archiwizacja nagrań VHS, mini DV na płytach DVD.
* Do rejestracji używamy profesjonalnych kamer cyfrowych.

Usługi realizujemy na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Wykonujemy również zlecenia w odległych miejscowościach i sąsiednich województwach.

zapraszamy do naszej Galerii Foto

http://video-lux.webpark.pl/kamila.htm
http://videolux.republika.pl/plener.html
http://video-lux.webpark.pl/plener.html
www.wesele.pun.pl/gallery.php
http://video-lux.webpark.pl/poezja.htm
Studio Fotografii i Filmu "Video-Lux" w Koszalinie
tel.094 -340-60-06, tel.kom.660-332-172
video-lux@wp.pl
http://videolux.republika.pl
http://video-lux.webpark.pl/
www.wesele.fora.pl
goya
PostWysłany: Śro 19:28, 21 Lut 2007    Temat postu: nie mogę stanąć przy tej desce do prasowania

Ja mam takie pytanie do Was, bo wielu z Was pisało że relaksacyjne jest prasowanie, sprzatanie, co mam zrobić ja, gdy keci mi się tak mocno w głowie,że nie mogę stanąć przy tej desce do prasowania,albo schylić sie z miotełką??
krakus
PostWysłany: Pią 20:37, 16 Lut 2007    Temat postu: trening relaksacyjny wg metody Jacobsona i Schultza



==========================

W ofercie zabiegowej sanatoriów powinna być gimnastyka lecznicza - trening relaksacyjny wg metody Jacobsona i Schultza w opracowaniu Władysława Pitaka
Alexis
PostWysłany: Czw 21:11, 21 Wrz 2006    Temat postu: Katolickie prawo małżeńskie

Kościół jako wiemy stróż nauki objawionej jest także czujny i w sprawach małżeństwa. Jego zatroskanie występuje wyraźnie w różnych przepisach i prawach kościelnych, gdzie nie tylko czuwa nad zachowaniem istoty małżeństwa, ale służy radą i napomnieniami, które ogłasza w różnych wypowiedziach a przede wszystkim w Kościelnym prawie małżeńskim.

Jednak zasięg prawnych warunków i wymagań prawa moralnego, przede wszystkim głównego przykazania miłości, nie pokrywają się w pełni. Nie wszystko, co mogłoby być możliwe pod względem prawnym, jest dopuszczalne w sumieniu. Kiedy, np. okazuje się, że małżeństwo z powodu błędu formy było nieważne, istnieje prawna możliwość, także po wieloletnim pożyciu małżeńskim rozejścia się i zawarcia nowego małżeństwa. Natomiast ze strony sumienia istnieje jednak obowiązek, aby dotąd nieważne małżeństwo uczynić ważnym i je kontynuować. Poza tym obowiązuje słowo Chrystusa: Jeżeli wasza sprawiedliwość nie będzie większa nit uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego (Mt 5,20).


Sakrament małżeństwa dochodzi do skutku, gdy są spełnione trzy następujące warunki:


szczera wola małżeństwa,

ważne zawarcie małżeństwa,

wolność od (zrywających) przeszkód małżeńskich.


Szczera wola małżeństwa.

Małżeństwo chrześcijańskie jest sakramentalnym powołaniem jednego mężczyzny i jednej kobiety do tego, aby przez wierną i wzajemną miłość wobec siebie zdążali do Boga, włączyli się w Jego wolę stwórczą, a dzieci, którymi ich Bóg obdarzy, były przez nich chciane i wychowane, aby przez to liczba wybranych zwiększała się. Przyjęcie sakramentu małżeństwa daje upoważnienie i uzdolnienie do przyjęcia tego zadania. Chęć małżeństwa jest gotowością zgodzenia się na te wymagania Boże. Małżeństwo nie jest tylko sprawą obojga ludzi, nie jest sprawą prywatną, do której nikt nie może niczego wtrącić, od której oni sami nie mogą nic odjąć, lecz jest powołaniem życiowym, które daje Bóg i którego podstawowe wymagania są ustanowione przez samego Boga. Małżeństwo jest więc szczególną formą uznania przez Boga praw małżeńskich, obowiązujących człowieka, wyznaniem wiary przez ciało i krew, a więc jest w pełni religijnym aktem.


Do prawdziwego zawarcia małżeństwa wymagane są:
Wolna, nieprzymuszona wola, aby z tym określonym człowiekiem wejść w związek małżeński. Chrystus wyzwolił małżeństwo od pogańskiego nastawienia, gdzie kobieta była wielokrotnie wbrew jej woli sprzedawana mężczyźnie. Gdyby jeszcze dzisiaj małżeństwo było w ten sposób zawierane (pod przymusem), nie obowiązuje ono w sumieniu, nie ma miejsca sakrament małżeństwa; również wtedy, gdyby zaszła publiczna pomyłka, co do osoby współmałżonka. Uprzednie fałszowanie faktów, nieuczciwe obietnice są grzechem, a mimo to obowiązują w sumieniu. Jest sprawą małżonków (i ich rodziców), sprawdzić wzajemną uczciwość i wiarygodność. Kto tego zaniedbuje, musi samemu sobie przypisać winę, kiedy przyjmuje na siebie tak wielki obowiązek; nie może jednak raz danego słowa tak odwołać.
Wola nierozerwalnego małżeństwa (aż do śmierci). Jeśli zgoda małżeńska zostałaby wyrażona tylko pod warunkiem, że po pewnym czasie można będzie się znów rozstać, kiedy małżeństwo okaże się nieudane, sakrament nie dochodzi do skutku. Stanąć na ślubnym kobiercu byłoby wtedy bezbożnictwem, świętokradztwem, podobnie jak spowiedź, przy której nie występowałaby skrucha ani wola poprawy.
Gotowość przyjęcia spodziewanego potomstwa. Dzieci nie mogą być przez wolę człowieka zasadniczo wykluczone. Niepłodność, także, kiedy byłaby już stwierdzona przed małżeństwem (choroba, wiek), nie czyni małżeństwa nieważnym. Sam zamiar, aby nie przyjąć dzieci, jest grzechem, ale nie czyni małżeństwa nieważnym. Nieważnym byłoby ono, gdyby zawierało się małżeństwo tylko pod tym istotnie warunkiem, że nie będzie dzieci. Może to zazwyczaj zachodzić przy powtórnie zawieranych małżeństwach, gdzie nie chce się mieć "dwojakich" dzieci.
Reasumując należy stwierdzić, że jeżeli jeden z tych warunków nie będzie spełniony, zgoda jest nieważna i sakrament małżeństwa nie następuje. Kiedy jednemu z narzeczonych umyślnie brakuje czegoś do zgody małżeńskiej, jest ono grzechem ciężkim i oszustwem. Jest on wtedy zobowiązany, aby wymaganą zgodę jak najszybciej uzupełnić, w przeciwnym razie żyje i trwa w grzechu śmiertelnym. Gdy uczyni to w późniejszym czasie, małżeństwo, które na zewnątrz zostało zawarte we właściwej formie, jest ważne przed Bogiem. Może to stać się bez rozgłosu, a więc bez kapłana (małżonkowie wyrażają zgodę miedzy sobą prywatnie).

Ważnie zawarte małżeństwo

Kodeks Prawa Kanonicznego stwierdza, że między ochrzczonymi nie ma innego małżeństwa, jak tylko sakramentalne. Zrozumiałą jest więc rzeczą, że małżeństwo staje się na skutek zawarcia ważnej umowy przez partnerów prawnie uzdolnionych do j ej zawarcia. Umowa kontrahentów jest podstawą sakramentu, dlatego Kościół określa zarówno zdolność osób do działań prawnych, jak i warunki wymagane do ważności umowy małżeńskiej.

Katolicy mogą zawrzeć ważne małżeństwo, także z małżonkami niekatolickimi, tylko przed ich właściwym proboszczem (albo jego protegowanymi) i dwoma świadkami. Jako katolików traktuje się wszystkich, którzy zostali zaliczeni w poczet członków Kościoła katolickiego przez chrzest lub nawrócenie, także gdyby później odpadli od Kościoła. Sam związek cywilny albo niekatolickie ślubowanie w Kościele ortodoksyjnym, nie jest uznany w Kościele za ważny, a zatem nie jest związkiem sakramentalnym.

Wolność od przeszkód małżeńskich

Mimo odpowiedniej woli małżeńskiej i prawidłowej formy zawarcia, małżeństwo mogłoby być nieważne albo niedozwolone, kiedy jego zawarciu sprzeciwiają się przeszkody. Są przeszkody małżeńskie zrywające, które czynią nieważnym, a przez to niemożliwym i przeszkody zabraniające, które czynią zawarcie małżeństwa niezdolnym, ale ważnym.

• Rozdzielającymi przeszkodami małżeństwa są:

a) wiek (mężczyzna poniżej 16 lat, kobieta poniżej 14 lat),

b) impotencja (cielesna niezdolność dokonania stosunku małżeńskiego, uprzednia i trwała, absolutna czy względna, czy to ze strony mężczyzny czy kobiety; czyni małżeństwo nieważnym z samej jego natury). Gdy powstaje ona dopiero w ciągu trwania małżeństwa, wtedy małżeństwo pozostaje ważne. Impotencja (= niezdolność do stosunku płciowego) nie może być mylona z bezpłodnością (== niezdolność do spłodzenia). Bezpłodność nie czyni małżeństwa nieważnym ani niedozwolonym, także kiedy jest już stwierdzona przed małżeństwem. Wymagana jest tu zgoda drugiej strony.

c) istniejący związek małżeński. Jak długo żyje małżonek zaślubiony zgodnie z prawem, sądownie rozwiedzeni nie mogą zawierać związku małżeńskiego,

d) pokrewieństwo krwi (w prostej linii wszystkie stopnie, w linii bocznej do czwartego stopnia; por. kań. 1091 §1 i §2),

e) różność religii (małżeństwo katolika z nieochrzczonym>,

f) święcenia i związanie wieczystym ślubem publicznym czystości w Instytucie zakonnym,

g) uprowadzenie i pozbawienie życia współmałżonka (por. kań. 1089 i kań. 1090 §1),

h) fizyczny lub moralny współudział w śmierci małżonka (por kań. 1090 §2), gwałtowne uprowadzenie i zbrodnia,

i) przeszkoda przyzwoitości publicznej z nieważnego małżeństwa po rozpoczęciu życia wspólnego, albo z notorycznego lub publicznego konkubinatu. powoduje nieważność małżeństwa w pierwszym stopniu linii prostej między mężczyzną i krewnymi kobiety i odwrotnie (por. kań. 1093),

j) w wypadku wątpliwości, czy strony są spokrewnione w jakimś stopniu w linii prostej lub w drugim stopniu linii bocznej,

k) powinowactwo w linii prostej, powodujące nieważność małżeństwa we wszystkich stopniach (kań. 1092),

l) nie mogą ważnie zawrzeć małżeństwa ze sobą ci, którzy są związani pokrewieństwem prawnym powstałym z adopcji, w linii prostej lub w drugim stopniu linii bocznej.

Te przeszkody małżeńskie należą do części Bożego prawa (b, c i częściowo d), i od tego Kościół również nie może odstępować, natomiast część należąca do prawa kościelnego (a oraz od e do h). W tym wypadku dyspensuje Kościół, kiedy zachodzą dostatecznie poważne powody. Zawarcie małżeństwa mimo zrywających przeszkód jest nieważne, także, kiedy przeszkoda była nieznana, a tym bardziej, kiedy przeszkody były znane, lecz nie zatroszczono się o nie.


Źródło: "W drodze do małżeństwa" - Ks. Jan Kasztelan CM


=================
REKLAMA


Stopklatki z kamery cyfrowej
Studio Fotografii i Filmu „Video-Lux” w Koszalinie
http://videolux.republika.pl

====================
Obejrzyj filmy video:

1. www.rodowody.net.pl/video/intro_goral.WMV
2. www.rodowody.net.pl/video/gianfranco.WMV
3. www.rodowody.net.pl/video/1taniec_dziubak.WMV
4. www.rodowody.net.pl/video/poprawiny_goral.WMV
5. www.rodowody.net.pl/video/jubileusz100.WMV
6. www.rodowody.net.pl/video/tort_goral.WMV
7. www.rodowody.net.pl/video/replay_goral.WMV

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group