Ślub i Wesele czyli zastawa i zabawa
Forum i baza adresowa: foto-wideofilmowanie, suknie ślubne, obrączki, sale weselne,
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Ślub i Wesele czyli zastawa i zabawa Strona Główna
->
Ślub czy partnerstwo- artykuły i komentarze
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Witajcie na forum
----------------
Komunikaty i ogłoszenia administracyjne
Ślub czy partnerstwo- artykuły i komentarze
FOTO-VIDEO-RTV
Ślub i wesele
----------------
Formalności
Moda i uroda
kwiaty, dekoracje i zaproszenia
Foto-video-muzyka
Ślubne pojazdy
Weselny stół
Oczepiny-atrakcje weselne
Finanse - rozliczenia
Oferty firm weselnych
----------------
pomorskie - zachodniopomorskie
dolnośląskie - lubuskie
kujawsko-pomorskie - wielkopolskie
łódzkie - mazowieckie
inne regiony
Ogłoszenia drobne
----------------
kupię - sprzedam
wykonam - zatrudnię
Wynajmę - oddam
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Konikowy80
Wysłany: Pią 11:30, 30 Maj 2014
Temat postu:
ok
Androx80
Wysłany: Śro 11:52, 28 Maj 2014
Temat postu:
oki
Vrhsjfxd_90
Wysłany: Nie 21:47, 25 Maj 2014
Temat postu:
Zobvmgpb86
Wysłany: Śro 21:43, 07 Maj 2014
Temat postu:
ok
Krissxd_60
Wysłany: Wto 21:18, 06 Maj 2014
Temat postu:
no
Sivoka83
Wysłany: Nie 15:22, 20 Kwi 2014
Temat postu:
Dziwnie tutaj.
Duzowiecej_34
Wysłany: Nie 22:24, 13 Kwi 2014
Temat postu:
bez sensu
Winetoo32
Wysłany: Czw 21:07, 10 Kwi 2014
Temat postu:
chva!!!
Aska
Wysłany: Czw 16:53, 10 Kwi 2008
Temat postu:
chcemy porozmawiac , jak zalagodzic drobne konflikty bez pomocy specjalistycznej terapii.Moze znasz jakies mniej radykalne sposoby niz te , ktore do tej pory nam udostepnilas ?
Mooszelka
Wysłany: Śro 9:38, 10 Paź 2007
Temat postu:
====================
Studio Fotografii i Filmu "Video-Lux" Koszalin
Dane kontaktowe:
Telefon: 94-340-60-06
Napisz e-mail :
biuro@rodowy.pl
Julio
Wysłany: Pon 19:15, 20 Sie 2007
Temat postu:
Czy można dziś mieć liczną rodzinę nie będąc dobrze sytuowanym? – Wszyscy myślą, że jesteśmy bogaci, tymczasem to nieprawda – zapewnia Tobal, właściciel sklepu z pamiątkami i zabawkami.
– Nasz budżet jest bardzo napięty, ale dziś można się dobrze ubrać za małe pieniądze. Moja żona kupuje fantastyczne bluzki za jedno euro... Po wojnie wszystkie rodziny w Hiszpanii miały ośmioro-dziesięcioro dzieci i panowała straszna bieda...
Tymczasem wystarczy żyć stosownie do zarobków i zrezygnować z kaprysów. Jedna córka już wyszła za mąż, druga właśnie ma wziąć ślub, a jeden z synów zamieszkał z narzeczoną. Cieszyłbym się, gdyby wszyscy byli katolikami i pobrali się w kościele, ale każdy zrobi to, co będzie chciał. (...)
Ciceron
Wysłany: Czw 7:33, 19 Kwi 2007
Temat postu: Nienawidzę mojego ciała
Anorektyczki, które otarły się o śmierć, mówią, jak do tego doszło
Camille nie znosiła swoich rosnących piersi, pierwszych miesiączek, rozkwitającej kobiecości. Aline była zazdrosna o rodzeństwo i rodzicielską miłość, myślała, że gdy schudnie, będzie bardziej kochana.
Ich historie są wstrząsające. Camille, Aline, Annaëlle, Isabelle mają od 15 do 18 lat i są anorektyczkami. W szpitalnych łóżkach zwierzają się swoim przytulankom z dzieciństwa. – Pluszak nie osądza, a pozwala dać upust uczuciom – opowiada jedna z nich przed kamerą.
Film pokazywano w auli wydziału medycyny uniwersytetu Paris XI. Jednodniowe seminarium poświęcone anoreksji mentalnej zorganizowali lekarze zajmujący się nastolatkami w szpitalu Bicetre. Na sali czuło się rosnące emocje. – To przede wszystkim mama dodaje mi sił do walki, a potem mój pluszak – tłumaczy siedemnastoletnia Sophie, karmiona za pomocą sondy. Pokazane w filmie dziewczyny zdecydowały się na co najmniej trzymiesięczną hospitalizację w izolacji od rodziny i przyjaciół.
W seminarium uczestniczyło kilkanaście pacjentek byłych i obecnych. – Czuję się lepiej, ale jeszcze nie całkiem dobrze – wyznaje Annaëlle, która przy swoich 170 cm wzrostu jeszcze niedawno ważyła 37 kg. W ciągu ostatnich dwóch lat była w szpitalu trzy razy. Na początku nie chciała przyjąć do wiadomości, że jest chora, teraz walczy o to, by "żyć bez choroby".
Fot. Getty Images/FPM
W czasach szkolnych "była bardzo ładna dziewczyną, miała wielkie powodzenie u chłopców, była dobrą uczennicą, uprawiała sporty". Na pewno budziła zazdrość koleżanek. – Byłam super-Annaëlle, może tego było dla mnie za dużo – podsumowuje. Zawsze miała wobec siebie wysokie wymagania i przeżyła "zbyt wiele rozczarowań". – Chciałam być celująca, a byłam bardzo dobra, dużo czasu poświęcałam lekkiej atletyce, ale nie osiągałam takich wyników, na jakich mi zależało – opowiada. Nie potrafi wyjaśnić, dlaczego stawia sobie zawsze tak wysoko poprzeczkę, lecz przyznaje, że jej problem z wagą "jest fizyczną konsekwencją jakiegoś innego bólu".
Annaëlle nie jest wyjątkiem. Nastolatki popadające w anoreksję często są bardzo bystre i nadaktywne. Ich rodzice są zaszokowani, gdy pada diagnoza: anoreksja. – Jadłowstręt, zaburzenie funkcji jedzenia jest chorobą o złożonych przyczynach – a to w medycznym żargonie znaczy po prostu, że nie wiemy, skąd się bierze i co ją wywołuje – twierdzi doktor Patrick Alvin, szef oddziału dla młodzieży w Bicetre. W 2005 roku przyjęto tam 115 nastolatek dotkniętych anoreksją mentalną, ich średni wiek to 14,7 lat. Po zakończeniu kuracji 58 proc. "uznano za wyleczone".
– Nie ma jedynej obowiązującej metody – mówi doktor Alvin. Powstały teorie endokrynologiczne, biologiczne, psychologiczne, rodzinne... – W labiryncie hipotez nie znajdziemy wyjaśnienia, które obejmie wszystko – kontynuuje lekarz. Ale po dwudziestu pięciu latach praktyki uważa, że "nie musimy wiedzieć, dlaczego ludzie czują się źle, żeby im pomóc".
W przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu zespół z Bicetre proponuje psychoterapię tylko wtedy, gdy pacjentka czuje taką potrzebę. – Ważne, żeby pomóc nastolatce rozpoznać jej problem z żywieniem i odzyskać zdrową wagę. Istotna jest też praca z rodziną i zapewnienie dziewczynie jednego lekarza, do którego zawsze będzie mogła się zwrócić – uważa pediatra Renaud de Tournemire. – Za zachowaniem anorektycznym stoją bardzo różne historie, praca psychoterapeutyczna nie zawsze jest konieczna – stwierdza psychiatra dziecięcy Jean Chambry.
Camille nie mogła znieść tego, że rosną jej piersi, że pojawiły się pierwsze miesiączki, że usłyszała o sobie "gruba". Isabelle uważa, że jej anoreksja stanowi "odrzucenie seksualności, niezgodę na bycie kobietą". Aline, zazdrosna o rodzeństwo, myślała, że chudnąc zwróci na siebie większą uwagę ojca, który dba o linię i uprawia jogging. Séverine przypomina sobie "ten irracjonalny lęk, że nie będę kochana, ciągły fizyczny chłód, jakby czarną zasłonę na oczach i to uporczywe liczenie przed snem pochłoniętych kalorii, zamiast baranów". Estelle napisała tuż po wyjściu ze szpitala: "Oto okres cierpienia, gdy dzieciństwo przechodzi w młodość (...) Widzę, że ludzi wypełnia nienawiść i to mnie bardzo boli. (...) W jednej chwili moje życie się rozpadło, cierpiałam całymi miesiącami, choć nie byłam chora, moja dusza chciała opuścić to ciało".
Chroniczna choroba może prowadzić do śmierci. Lekarze nie do końca panują nad anoreksją mentalną. – Mamy do czynienia z bardzo chudymi dziewczynami, które uważają, że są wciąż za grube. Uprawiają sport, zapewniają, że "jest OK", kontrolują wszystko w domu, ale przy tym są smutne i osamotnione – opowiada pediatra Odile Aubry. Rodzice czują się "odsunięci od swoich dzieci i ich choroby". – Podczas konsultacji rozklejają się i płaczą, zastanawiają się, co robić – poświadczają lekarze. – Często mówimy im, by robili mniej, niż robią, żeby powrócili do roli rodziców, a przede wszystkim, żeby odzyskali utracone terytorium, czyli kuchnię – tłumaczy doktor Aubry.
Isabelle po powrocie ze szpitala wciąż je sama w swoim pokoju. Rodzice nie mają prawa widzieć, co sobie przygotowuje i ile je. – Będzie zdrowa, gdy zdecyduje się jeść posiłki razem z nami – uważa jej ojciec.
[/b]
mucha
Wysłany: Śro 10:46, 21 Lut 2007
Temat postu: relaks
nerwicę wyleczysz śmiechem - tabletki wyrzuć do kosza.
... Zacznij od nauki relaksacji
Zapraszam na moją stronkę :
http://mooszelka.fm.interia.pl
Sowa-
Wysłany: Nie 12:17, 17 Gru 2006
Temat postu: Dziewczyny nie chcą mieć kobiecych kształtów
Zacznę od tego, że moje wychudzanie się traktowałam jako coś co miało dać mi szczęście i powodzenie u facetów. Moje koleżanki też się odchudzały i każda marzyła o takim samym powodzeniu. Jedna z moich kuzynek nie odchudzała się i wazyła jak dwie koleżanki razem wzięte. One nie miały powodzenia, a kuzynka była gwiazdą towarzystwa. Moje koleżanki codziennie liczyły kalorie i deptały wagę, a kuzynka była po zaręczynach. My w kuchni z herbatkami, ona na tańcach, spotkałyśmy się na weselu. Kuzynka uśmiechnięta i radosna, a dużo było tej radości bo i waga spora, a my zgorzkniałe jak siostry Kopciuszka, bo faceci bali się nas tknąć,żebyśmy się w tańcu nie rozleciały. Takie chude z nas były wieszaki.
Tak trwało wiele lat, wyszłam za mąż , kłopoty hormonalne, wiadomo - organizm wyniszczony anoreksją. Po kilkudziesięciu latach trafiłam na forum Logosu i poznałam wspaniałego człowieka- Władysława Pitaka z Koszalina, który za naprawdę małe pieniądze, ale z dużą serdecznością i stanowczością pomógł mi wyrwać się ze szpon nerwicy.
Najważniejsze to uświadomić sobie istotę własnej choroby,która jest niczym innym jak obroną przed dojrzałym i odpowiedzialnym życiem.
Zaczęłam dążyć do wzmocnienia motywacji i znalezienia innego mechanizmu obronnego niż ucieczka w chorobę. Podstawowym celem psychoterapii było przejęcie odpowiedzialności za swoje ciało i myślenie. Zaczęłam odkrywać prawdziwe powody choroby. Za chorym ciałem kryły się powikłane emocje.
Władysław Pitak pisze w jednym ze swoich artykułów,że "Dorastające dziewczyny nie chcą mieć kobiecych kształtów. Bywa, że kryją się za tym dziecięce dramaty, a czasem matka, ciągle narzekająca na swój los. Cieszą się więc, gdy biodra tracą krągłość, zanikają piersi i miesiączka. Głodzą się także, by je zauważyć, zwłaszcza w domu, w którym wieje chłodem."
(www.logos.pomorze.pl/logoterapia02)
Najpierw uwierzyłam,że nie jestem chora psychicznie. Anoreksja i bulimia nie są chorobami psychicznymi, ale psychosomatycznymi. Dlatego tak ważna jest psychoterapia, często wielomiesięczna.
Nie będę się dużo rozpisywać, bo więcej można wyczytać z artykułów W.Pitaka, które można znaleźć na stronie:
www.logos.pomorze.pl/logoterapia
Czy psychoterapia psychoanalityczna jest dobra na bulimię i anoreksję? Z tego co wiem to jest NIEDOBRA.
Najlepsza jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.
Są dowody na to,że psychoterapia behawioralna powoduje zmniejszenie depresji i potrzebę rehospitalizacji. Istnieją dowody, że poprzez powiązanie m.in. medytacji, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej można odwrócić bieg choroby.
To, że forma psychoterapii nie jest obojętna wiadomo jest od pewnego czasu. Stosowanie terapii psychoanalitycznej może nie tylko nie zatrzymać rozwoju choroby, ale wręcz przyspieszyć jej rozwój i pogorszenie stanu.
Dlatego zachęcam Was dziewczyny. Zacznijcie od ćwiczeń relaksacyjnych, które mają na celu obniżenie napięcia mięśniowego i psychicznego, co pociąga za sobą spadek lęku. Obniżenie poziomu napięcia w trakcie tych zajęć dokonuje się poprzez: wyobrażenie spokoju i bezpieczeństwa oraz rozładowanie napięcia w aktywności ruchowej.
Szczegóły na temat relaksacji znajdziecie na wielu stronach, ale najlepiej i najwięcej jest na stronie Logosu:
www.logos.pomorze.pl/relaks
=================
REKLAMA
SUPER OKAZJA !!!
- - - - - - - -
Przy zakupie płyt CD,VCD lub DVD
z oferty na stronie:
www.logos.pomorze.pl/oferty/index1.htm
www.logos.pomorze.oferty/index2.htm
dodajemy gratis jedną z płyt VCD/DVD
z listy na stronie:
www.logos.dt.pl/oferty/index3.htm
Pozdrawiamy.
Logos
logos@logos.pomorze.pl
tel.660-332-172
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin